Protetyka

Protetyka


Protetyka Stomatologiczna – jest to dział stomatologii zajmujący się odbudową braków zębowych oraz korektą kształtu lub barwy zębów. W naszym gabinecie możemy zaoferować Państwu najnowocześniejsze rozwiązania protetyczne dostosowane indywidualnie do istniejącej potrzeby. Lekarz prowadzący po dokładnym badaniu i analizie stanu zdrowia Państwa zębów zaproponuje leczenie w najwyższym stopniu realizujące Państwa wymagania.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo:

  • licówki porcelanowe– są to porcelanowe nakładki przyklejane na stałe do zębów, pozwalające na korektę wielkości, kształtu oraz barwy zębów. Licówki porcelanowe są idealnym rozwiązaniem dla pacjentów z zębami mocno przebarwionymi, o nieprawidłowym kształcie lub ustawieniu (np. pozwalają zamknąć przestrzenie między zębami). Umożliwiają upiększenie naszego uśmiechu przy małej inwazyjności zabiegu.
  • korony protetyczne – to uzupełnienia imitujące naturalne zęby, które są przyklejane na wcześniej oszlifowane zęby pacjenta. Odbudowują kształt i funkcję zniszczonych zębów. Wszystkie wykonywane w naszym gabinecie korony dzięki zewnętrznej warstwie porcelany odtwarzają w sposób idealny leczony ząb. Wnętrze koron może być wykonane z metalu lub materiału ceramicznego (korony na podbudowie z metalu nieszlachetnego, złota, cerconowe)
  • mosty protetyczne – są to zespoły koron protetycznych połączonych ze sobą, których część przyklejona jest na stałe do zębów lub implantów , a część odtwarza braki zębowe. Mosty wypełniają istniejące luki w uzębieniu i są rozwiązaniem protetycznym którego nie zdejmuje się. Idealne dopasowanie kształtem i kolorem mostu do zębów sąsiadujących pozwala uzyskać piękny, naturalny i pełny uśmiech .
  • protezy ruchome – są to uzupełnienia protetyczne stosowane w przypadku rozległych braków zębowych oraz przy całkowitym braku zębów. Protezy ruchome mogą być wykonane z różnych materiałów, dostosowane są do indywidualnych potrzeb pacjenta. Jak sama nazwa wskazuje, są to rozwiązania wymagające codziennego zdejmowania i dokładnego czyszczenia przez pacjenta. Współczesne protezy ruchome są wygodne i bardzo estetyczne co pozwala pacjentom cieszyć się nowym, pięknym uśmiechem i korzystać z protez jak z własnych zębów.
  • prace protetyczne kombinowane – są to połączenia różnych technik protetycznych – np. koron, mostów i protez ruchomych – planowane są starannie dla indywidualnego pacjenta, umożliwiają w jak najdoskonalszy sposób odtworzyć braki zębowe z jednoczesną korektą estetyczną uśmiechu. W pracach kombinowanych uzupełnienia protetyczne mogą być oparte lub przyklejone do własnych zębów lub implantów zębowych.