Jak wygląda zabieg implantacji?

Jak wygląda zabieg implantacji?


Każdy pacjent decydujący się na zabieg implantacji powinien zostać nie tylko poinformowany o przebiegu samej implantacji oraz o możliwych skutkach ubocznych. Jest również zobowiązany do podpisania zgody na wykonanie zabiegu. Dzięki temu pacjent potwierdza iż otrzymał wszystkie informacje dotyczące leczenia a także, że zgadza się na wykonanie zabiegu.

Zabieg implantacji należy przeprowadzać w warunkach sterylnych w znieczuleniu miejscowym pacjenta.

W części chirurgicznej implant wprowadzany jest do wykonanego wcześniej otworu, a następnie dokręcany. Gdy implant zostanie odpowiednio umieszczony miejsce zabiegowe zostaje zaszyte.

Po 3 miesiącach od implantacji zakładana jest śruba gojąca implantu. Jest to śruba, która wystaje ponad dziąsło i kształtuje je pod przyszłą koronę. Zabieg wkręcenia śruby gojącej jest zabiegiem szybkim. Polega na delikatnym rozcięciu dziąsła w miejscu implantu, wykręceniu śruby zamykającej implant, a następnie wkręceniu śruby gojącej. Kolejnym etapem protetycznym na który pacjent musi się zgłosić jest pobranie niezbędnych wycisków.

Jak-wyglada zabieg implantacji schemat

Lekarz wykręca śruby gojące i w ich miejsce wkręca transfer wyciskowy, którego zadaniem jest przeniesienie na model pozycji implantu, a także kąt jego nachylenia. Następnie pobiera wycisk z masy poliestrowej na łyżce standardowej, potem wykręca śrubę, która mocuje transfer do implantu, a następnie wyciąga wycisk wraz z transferami.Kolejnym etapem jest przymiarka łączników oraz struktur metalowych lub cyrkonowych wykonanych w laboratorium, a następnie oddanie gotowej pracy. Praca powinna zostać przykręcona lub zacementowana na stałe.